Good Life PL
Ga!ood Life PL.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Enter your announcement here.

#1 2017-01-30 15:02:00

Cannabis
Root
Dołączył: 2016-08-16
Liczba postów: 10
Windows VistaChrome 49.0.2623.112

Kodeks Karny

Artykuł 1. Wykroczenia.

§1. Podmiot, okazujący zachowanie nieodpowiednie, a także przejawiający agresję może zostać ukarany grzywną od 50 do 650$ dolarów w zależności od rodzaju popełnionego czynu.
§2. Podmiot, przejawiający w jakikolwiek sposób agresję do funkcjonariusza publicznego na służbie, może zostać ukarany mandatem w wysokości od 100 do 750$ dolarów.
§3. Podmiot, który dopuścił się zakłócenia porządku, zostaje ukarany grzywną w wysokości od 50 do 250$, jeśli czyn się powtarza, podmiotowi grozi kara od 10 do 30 minut pozbawienia wolności.
§4. Podmiot, który dopuścił się wtargnięcia na teren prywatny bez zgody pierwotnego właściciela zostaje ukarany mandatem w wysokości od 50 do 650$.
§5. Podmiot, który niszczy, dewastuje mienie stanu, może zostać ukarany mandatem w wysokości od 50 do 1000$ w zależności od zniszczeń oraz jest zobowiązany do odkupienia zniszczonego mienia, ewentualnie do jego naprawienia, bądź pokrycia kosztów naprawy, natomiast w przypadku nagminnej dewastacji mienia i wielu wyrządzonych przez to zniszczeń może zostać ukarany karą pozbawienia wolności na okres do 40 minut.
§6. Podmiot, który utrudnia pracę funkcjonariuszowi Policji może zostać ukarany grzywną od 100 do 750$ lub karą pozbawienia wolności do 60 minut.
§7. Podmiot nadużywający kontaktu poprzez numer alarmowy, może zostać obciążony mandatem o wysokości do 500$. Jeśli wykroczenie to będzie zagrażało bezpieczeństwu publicznemu i nakazywało ewakuacji - patrz Art. 3 §40.
§8. Zasłanianie twarzy częściami ubioru lub innymi przedmiotami w celu utrudnienia rozpoznania przy popełnianiu przestępstwa zagrożone jest karą grzywny od 50, do 650$.
§9. Podmiot, który publiczne obnaża własne okolice intymne zostaje osadzony w areszcie porządkowym na okres do 30 minut, oraz zostaje obciążony mandatem karnym o wysokości 450$ grzywny.
§10. Dozwolone jest wzniecanie ognia tylko w posiadłościach prywatnych, na działkach, plażach i pustkowiach. Podmiot łamiący to prawo może zostać ukarany mandatem w wysokości od 100 do 400$ dolarów.
§11. Podmiot, który dopuszcza się malowania rysunków na ścianach / podłodze / ulicy przy użyciu spray'u w miejscach do tego nie przeznaczonych, zostaje ukarany mandatem karnym w wysokości do 300$. W przypadku nagminnego łamania tego przepisu, Podmiot może zostać ukarany karą pozbawienia wolności do 20 minut.
§12. Podmiot zobowiazany jest do wykonywania poleceń funkcjonariusza policji. Niewykonywanie poleceń może skutkować mandatem karnym w wysokości od 50 do 500$ lub w skrajnych przypadkach - karą pozbawienia wolności do 30 minut.
§13. Podmiot zobowiazany jest - na wezwanie funkcjonariusza policji, okazać niezbędne dokumenty o które funkcjonariusz prosi. Niewywiązanie się z tego obowiązku może skutkować mandatem karnym w wysokośći od 50 do 200$ oraz przewiezieniem podejrzanego na komisariat w celu ustalenia jego tożsamości, lub w skrajnych przypadkach karą pozbawienia wolności do 15 minut.
§14. W/w paragrafy, należą do decyzji funkcjonariuszy.

Artykuł 2. Przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu.

§1. Podmiot, który dopuścił się zabójstwa obywatela lub funkcjonariusza podlega karze od 30 do 90 minut kary pozbawienia wolności.
§2. Osobnik, który zabił drugiego człowieka:
• w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem, rozbojem,
• w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
• z użyciem broni palnej lub materiałów wybuchowych,
• ze szczególnym okrucieństwem,
podlega karze od 100 minut pozbawienia wolności do kary 150 minut pozbawienia wolności.
§3. Kto zabija człowieka będąc pod wpływem silnego wzburzenia podlega karze do 40 minut pozbawienia wolności.
§4. Kto zabija człowieka na jego żądanie lub pod wpływem współczucia dla niego podlega karze od 10 do 30 minut pozbawienia wolności.
§5. Kto nieumyślnie spowodował śmierć drugiej osoby podlega karze od 10 do 40 minut pozbawienia wolności.
§6. Kto dopuszcza się spowodowania ciężkiego uszczerbku dla zdrowia na drugiej osobie:
• ciężkiego kalectwa, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej chorobie psychicznej, całkowitej albo znacznej niezdolności do wykonywania zawodu lub trwałego, istotnego oszpecenia lub zniekształcenia ciała podlega karze do 90 minut pozbawienia wolności.
§6a. Jeżeli sprawca działał nieumyślnie podlega karze do 60 minut pozbawienia wolności.
§7. Osobnik, który dopuścił się pobicia drugiej osoby, w którym naraża życie lub zdrowie drugiej osoby podlega karze do 80 minut pozbawienia wolności.
§7a. Osoba, która dopuściła się pomocy w realizacji pobicia podlega karze do 50 minut pozbawienia wolności.
§8. Podmiot, który biorąc udział w bójce używa broni palnej, noża lub innego przedmiotu stwarzającego realne zagrożenia dla życia i zdrowia podlega karze od 35 do 100 minut pozbawienia wolności. Przedmioty wykorzystane przy dokonaniu tego przestępstwa zostają zarekwirowane przez funkcjonariusza policji.
§9. Każda osoba, która nie udzieliła pierwszej pomocy lub pomocy w wypadku zagrożenia życia lub zdrowia podlega karze do 30 minut pozbawienia wolności.
§10. Podmiot dopuszczający się próby morderstwa (mowa także o zleceniodawcy) zostaje zatrzymany na okres pozbawienia wolności do 70 minut.
§11. Podmiot dopuszczający się próby morderstwa funkcjonariusza na służbie (mowa także o zleceniodawcy) zostaje zatrzymany na okres pozbawienia wolności do 100 minut.
§12. Podmiot dopuszczający się ostrzału z wnętrza pojazdu, a także kierowca biorący współudział w tym czynie zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 50 do 120 minut. Pojazd którym dokonano przestępstwa zostaje odholowany na parking policyjny.

Artykuł 3. Zbrodnie przeciwko porządkowi i moralności.

§1. Podmiot zakłócający, lub mający znacznie negatywny wpływ wykonując czynności karalne, na porządek publiczny poprzez niżej wymienione czyny zostaje ukarany grzywną, wynoszącą od 200. do 400. dolarów. W poważnych przypadkach, kara ta może wynosić do 30 minut pozbawienia wolności.
• Zakłócanie porządku w obiektach i na terenach publicznych,
• Wandalizm,
§2. Podmiot, który dopuszcza się fałszowania pieniędzy, papierów wartościowych i wszelakich dokumentów wydawanych w organizacjach rządowo - publicznych podlega karze do 50 minut pozbawienia wolności.
• dowód tożsamości, prawo jazdy(wszystkie kategorie), metryka zdrowia, czek, pozwolenie na broń, zaświadczenie o niekaralności, legitymacje służbowe, które posiadają m.in Policja, ubezpieczenie - wszelkiego rodzaju, dokument świadczący o nietykalności osobistej, bagażu, posiadłości tzw. immunitety, oraz wszystkie inne dokumenty wytwarzane przez organizacje publiczno - rządowe, bądź też prywatne(firmy, biznesy, spółki).
§3. Podmiot posiadający nielegalną broń palną lub elektryczną tj. niezarejestrowaną, kradzioną, nabytą na czarnym rynku, lub też materiały do niej, albo środki odurzające (narkotyki, dopalacze), może zostać zatrzymany na okres pozbawienia wolności do 45 minut. Broń / środki odurzające zostają zarekwirowane przez funkcjonariusza policji.
§4. Podmiot dopuszczający się nielegalnej sprzedaży lub produkcji broni palnej lub jej materiałów zostaje zatrzymany na okres 30 minut. Tej samej karze podlega również podmiot, który sprzedaje niedozwolone środki odurzające.
§5. Podmiot, który dopuścił się kupna broni palnej lub jej materiałów, niedozwolonych środków odurzających, w nielegalny sposób zostaje zatrzymany na okres do 30 minut pozbawienia wolności.
§6. Podmiot, który dopuszcza się usunięcia przemocą osoby sprawującej stanowisko rządowe podlega karze do 150 minut pozbawienia wolności.
§6a. Wszystkie osoby, które próbowały dokonać usunięcia lub czyniły do niego przygotowania podlegają karze od 20 do 90 minut pozbawienia wolności.
§7. Kto przemocą fizyczna, psychiczną bądź groźbą wywiera nacisk na osobę prywatną, publiczną, czy organ stanowiący władze w stanie San Andreas w celu wymuszenia jakiegoś działania podlega karze do 60 minut pozbawienia wolności.
§7a. Osoby, które brały czynny udział w wymuszeniu lub pomagały w przygotowaniach podlegają karze od 10 do 30 minut pozbawienia wolności.
§7b. Podmiot stosujący groźby karalne, tj. takie, które zagrażają życiu i zdrowiu podmiotu oraz jego środowiska (bliskim i dobytkowi) zagrożony jest karą od 15 do 35 minut pozbawienia wolności.
§8. Podmiot dopuszczający się zbrodni przeciwko państwu (porwanie osoby wysokiego stanowiska organizacji rządowej) zostaje zatrzymany na okres do 200 minut pozbawienia wolności.
§9. Podmiot, który dopuścił się próby dokonania zamachu bądź dokonania go zostaje skazany na okres od 100 do 250 minut pozbawienia wolności.
§10. Podmiot dokonujący, lub próbujący dokonać zamach stanu zostaje zatrzymany na okres pozbawienia wolności do 200 minut. Karze podlegają także osoby biorące współudział.
§11. Podmiot, który dopuścił się przetrzymania zakładników zostaje zatrzymany na okres pozbawienia wolności do 75 minut.
§12. Osoba, która dopuszcza się złożenia fałszywego wniosku do dyżurnego oficera policji podlega karze do 30 minut pozbawienia wolności.
§13. Osoba, która dopuszcza się preparowania lub wytwarzania dowodów mając na celu postawienie drugiej osoby w czyn którego nie popełniła, oraz dopuszcza się składania fałszywych zeznań podlega karze do 60 minut pozbawienia wolności.
§14. Brak spłaty kary grzywny wydanej przez policję lub służby uprawnione do nadawania kar pieniężnych jest karane i grozi karą pozbawienia wolności, zależną od wartości dłużniczej. Zaległe należności nie przepadają, lecz zostają odbierane przez komornika sądowego (odebrana zostanie dwukrotna stawka zadłużenia).
§15. Karze sądowej podlega każdy obywatel, który łamie prawo, nawet w przypadku wysoko postawionej osobie w instytucji rządowej, lub porządkowej.
§16. Wszyscy podlegają prawu jednakowo, nie ma ludzi ponad prawem. Osoby posiadające immunitet, stające przed organem sądowniczym / porządkowym, tracą go.
§17. Używanie niedozwolonych środków odurzających w trakcie lub przed pracą jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 30 minut. oraz dyscyplinarnym zwolnieniem z pracy.
§18. Podmiot, który dopuszcza się wręczania, zachęcania do przyjmowania, bądź odbierania łapówek podlega karze od 30 do 150 minut pozbawienia wolności. W przypadku przyjmowania łapówki, podmiot może być nawet dyscyplinarny zwolniony z pracy.
§19. Kto przemocą, groźbą lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego podlega karze od 15 do 45 minut więzienia.
§20. Jeżeli sprawca oraz współsprawca w sposób określony w §1 doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej, albo wykonania takiej czynności podlega karze od 20 do 45 minut pozbawienia wolności.
§21. Kto publicznie prezentuje treści pornograficzne w taki sposób, że może to narzucić ich odbiór osobie, która sobie tego nie życzy podlega karze grzywny od 200 do 800$, oraz pozbawienia wolności do 20 minut.
§22. Kto przemocą, groźbą lub podstępem, wykorzystując stosunek zależności, bądź krytyczne położenie doprowadza inną osobę do uprawiania prostytucji podlega karze od 20 do 70 minut pozbawienia wolności.
§23. Kto w celu osiągnięcia korzyści np. majątkowej zmusza drugą osobę do uprawiania prostytucji lub ułatwia jej to podlega karze do 80 minut pozbawienia wolności.
§24. Kto bezprawnie pozbawia człowieka wolności lub ogranicza ją obojętnie w jaki sposób podlega karze od 20 do 100 minut pozbawienia wolności.
§25. W przypadku, gdy pozbawienie wolności łączyło się ze szczególnym okrucieństwem sprawca podlega dodatkowej karze do 30 minut pozbawienia wolności.
§26. Osoba, która dopuściła się kradzieży z włamaniem podlega karze od 25 do 60 minut pozbawienia wolności.
§27. Kto próbuję okraść osobę, lub jest w trakcie popełniania końcowego czynu, poprzez użycie siły fizycznej lub groźby natychmiastowego wykonania jej podlega karze od 25 do 60 minut pozbawienia wolności.
§28. Kto bezprawnie przygłasza sobie cudzą własność lub prawo majątkowe podlega karze do 60 minut pozbawienia wolności.
§29. Osoba, która dopuściła się zabrania cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego, czy długotrwałego użytkowania bez jej wiedzy jak i zgody podlega karze od 30 do 120 minut pozbawienia wolności.
§30. Sprawca, oraz współsprawca, który jest odpowiedzialny za zamach przy użyciu materiałów wybuchowych, zostaje zatrzymany na okres 150 minut pozbawienia wolności.
§31. Podmiot, który funkcjonuje w społeczeństwie jako adwokat, a także pełni jego rolę, nie posiadając uprawniającej do tego licencji adwokackiej, zostaje postawiony przed sądem administracyjnym, oraz odpowiada karnie zgodnie z artykułem 3, §2.
§32. Podmiot, dopuszczający się podszywania, utożsamiania i przedstawiania się jako urzędnik państwowy lub członek organu porządkowego, gdy w świetle prawa nim nie jest, zostaje ukarany karą pozbawienia wolności do 100 minut.
§33. Podmiot, dopuszczający się bezwzględnego zniesławienia innej osoby, na szczególną jej szkodę, na prośbę poszkodowanego, może zostać obciążony kosztem odszkodowania oraz karą grzywny od 50 do 500$, a także w świetle nakazowym, zobowiązany jest do publicznych przeprosin.
§34. Podmiot, który publicznie znieważa inną osobę, z powodu przynależności rasowej, czy religijnej, podlega karze grzywny do 600$ lub karze pozbawienia wolności do 20 minut.
§35. Podmiot, który publicznie nawołuje do nienawiści, z powodu różnic rasowych, czy religijnych podlega karze do 30 minut pozbawienia wolności.
§36. Świadome jak i lekkomyślne podpalenie nieruchomości lub mienia zagrożone jest karą do 100 minut pozbawienia wolności. Podmiot popełniający ten czyn zobowiązany jest pokryć koszta renowacji.
§37. Podmiot oraz współsprawca, który dopuszcza się ukrywania osoby podejrzanej, poszukiwanej, zbiega zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 60 minut.
§38. W przypadku, gdy zgłoszenia na numer alarmowy będą zagrażały bezpieczeństwu publicznemu lub/i nakazywałyby ewakuacji, a będą fałszywe - podmiot dopuszczający się tego czynu może zostać ukarany karą pozbawienia wolności od 15 do 60 minut.
§39. Podmiot uciekający przed kontrolą wykonywaną przez funkcjonariuszy, bądź przed próbą zatrzymania osoby, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 90 minut.
§40. Podmiot odmawiający przyjęcia mandatu zostaje ukarany karą pozbawienia wolności zgodnie z ilością zadłużenia (50$ - 1 minuta).

Artykuł 4. Obrona konieczna.

§1. Podmiot, który jest zagrożony utratą życia ma pełne prawo do obrony koniecznej - odparcia czynu napastnika wykonywanego na drugiej osobie.
§2. Podmiot, który zostanie napadnięty w swoim pojeździe bądź posesji ma pełne prawo do obrony koniecznej, a nawet prawo do użycia broni palnej jeżeli napadnięty posiada odpowiednia licencje.
§3. Podmiot broniąc jakiejkolwiek rzeczy Stanowej tj. mienia prawa, ma pełne prawo do obrony koniecznej.
§4. Podmiot ma prawo i obowiązek bronić niewinną osobę przed napastnikiem/ami bez względu na jej płeć, wiek, pochodzenie, wyznanie etc. Osoba, którą nie wywiązała się z tego obowiązku podlega karze od 10 do 40 minut pozbawienia wolności.
§5. Podmiot jest uprawniony do ujęcia osoby odpowiedzialnej za popełnienie przestępstwa lub wykroczenia, oraz do użycia wobec tej osoby środków adekwatnych do poziomu zagrożenia ze strony ujmowanego. Podmiot dokonujący ujęcia jest zobowiązany do niezwłocznego przekazania ujętego policji.

Artykuł 5. Organizacje publiczne.

§1. Obowiązkiem każdego pracownika organizacji publicznych (Policja, pogotowie, straż, itd.) jest wypełnianie należycie swoich obowiązków. Osoba, która wykonuje je nieprawidłowo lub nie wykonuje ich wcale podlega karze od 10 do 60 minut pozbawienia wolności.
§2. Nadużywanie władzy przez funkcjonariusza jest zabronione pod groźbą kary pozbawienia wolności do 250 minut, oraz dyscyplinarnego zwolnienia z pracy.
• znęcanie się nad podejrzanym,
• łamanie praw podejrzanego,
• jeżdżenie pojazdem służbowym dla własnej przyjemności i potrzeby,
• używanie broni palnej bez powodu lub w przypadku nieodpowiedniej sytuacji,
• Błędna interpretacja przepisów prawa karnego oraz prawa wykroczeń,
• Niestosowanie się do wytyczonych zasad zgodnie z wewnętrznym regulaminem organizacji publicznej
§3. Każdy funkcjonariusz bez względu na stopień nie ma prawa wymierzać kary zatrzymanym. Osoba, która się tego dopuściła podlega karze od 15 do 70 minut pozbawienia wolności.
§4. Użycie broni palnej w przypadku niezastosowania się do poleceń funkcjonariusza jest w pełni dozwolone. Funkcjonariusz musi wydać ostrzeżenie, a następnie jest uprawniony do użycia broni w przypadku zagrożenia życia.
§5. Przetrzymywanie osoby w więzieniu lub areszcie do czasu wydania kary przez policję nie może przekraczać 1 godzny. Za przekroczenie dozwolonego czasu grozi kara grzywny do 1000$ nakładana na funkcjonariusza prowadzącego sprawę, lub kara 30 minut więzienia.
§6. Funkcjonariusz umundurowany nie ma obowiązku wylegitymowania się, chyba, że poprosi o to obywatel.
§7. Funkcjonariusz nieumundurowany musi się wylegitymować w każdej sytuacji.
§8. Immunitet formalny to szczególna forma ograniczenia odpowiedzialności karnej danej osoby w związku z pełnionym przez nią stanowiskiem. Po dymisji, przechodzi na kolejną osobę, która zajmuje stanowisko.
• Aspekt nietykalności zakazuje ograniczania i pozbawiania wolności, oraz udzielania pouczeń, dawania mandatów, naruszania nietykalności osobistej, pod groźbą kary pozbawienia wolności, właścicielom immunitetów. Dotyczy to także przestępstw zabronionych w kodeksie drogowym.
§9. Sąd administarcyjny ma prawo skonfiskować dobra materialne i orzec przekazanie ich na daną organizacje, zlicytowanie w przypadku zadłużenia oskarżonego, bądź zniszczenia ich.
§10. Sąd administracyjny to instytucja działająca w oparciu o prawo federalne, egzekwując wśród mieszkańców stanu San Andreas przestrzeganie prawa stanowego, działając w ścisłej kooperacji z Los Santos Police Department, którą dokładnie określa paragraf §11 tego artykułu.
§11. Kooperacja pomiędzy Sądem administracyjnym, a Los Santos Police Department polega na dwubiegunowej, jak najszybszej wymianie informacji pomiędzy oboma organizacjami, mająca na celu jak najszybsze ukaranie, lub uniewinnienie oskarżonego. Wymiana informacji, jak i przysług może odbywać się poza środkami oficjalnego przekazu, jak i protokołem, zwanym też procedurami.
§12. Sąd administracyjny jest instytucją niepodległą i bezstronną co do podejmowanych decyzji, kar oraz wyroków. Żadna, jakakolwiek inna osoba spoza sądu, nie może mieć wpływu na działanie i funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.
§13. Licencja adwokacka, jest przypisywana każdej osobie pracującej w branży adwokackiej która złożyła odpowiedni wniosek w urzędzie miasta Los Santos. Ważność licencji wygasa, gdy dany obywatel, utraci członkostwo.
§14. Na zasadzie ścisłej współpracy między Sądem administracyjnym a Los Santos Police Department, obecny paragraf umożliwia aresztowanie obywatela na podstawie kodeksu karnego, poprzez umieszczenie w więzieniu na okres pozbawienia wolności.
§15. Prawa funkcjonariusza policji:
• Wystawianie mandatów karnych zgodnie z ustaleniami kodeksu karnego i kodeksu drogowego
• Przeprowadzanie kontroli osobistych oraz kontorli drogowych
• Zatrzymywanie i aresztowanie osób podejrzanych lub oskarżonych o popełnienie przestępstwa
• Korzsytanie z środków przymusu bezpośredniego zgodnie z wewnętrznymi ustaleniami zasad policji (regulamin PD)

Artykuł 6. Rodzaje sankcji i środki karne.

§1. Prawo stanu San Andreas zakłada następujące kary:
• grzywny
• upomnienie
• pozbawienia wolności
§2. Osobnik, który dokonał kilku wykroczeń, przestępstw, a miały one miejsce w krótkim odstępie czasu kary mogą zostać zsumowane.
§3. W przypadku otrzymania przez oskarżonego kary z warunkowym zawieszeniem jej wykonania dopuszcza się on w czasie je trwania kolejnego przestępstwa, to kara z poprzedniego wyroku zostaje odwieszona.
§4. Jeżeli wartość uszkodzonego, bądź zniszczonego przedmiotu nie przekracza kwoty 250$ to nie podlega ona zwrotowi kosztów naprawy/kupna.
§5. Każdy osobnik, który nie został oskarżony, nie może zostać umieszczony w zakładzie karnym.
§6. W przypadku ucieczki z aresztu, do ewentualnego wyroku zostaje doliczony okres 30 minut pozbawienia wolności.
§7. Osobom ułatwiającym, lub pomagającym w ucieczce osobnikowi, grozi 30 minut pozbawienia wolności.
§8. Szczególnym przypadkiem jest zaistnienie sytuacji, w której pomocnikiem jest pracownik służby porządkowej, lub funkcjonariusz Los Santos Police Department. W takim wypadku, pomijając kary pozbawienia wolności, osobnik zostaje dyscyplinarne zwolniony z jednostki, uzyskując jednocześnie zakaz wykonywania zawodu.
§9. Na osobę, która dopuściła się złamania prawa mogą zostać także nałożone środki karne okresowe lub stałe, którymi są:
• pozbawienie praw publicznych,
• zakaz prowadzenia pojazdów, utrata uprawnień (nie dotyczy się pojazdów napędzanych siłą mięśni),
• odebranie majątku (pojazdów, domów, biznesów, przedmiotów) na podstawie prowadzonej wobec podmiotu windykacji karnej
• obowiązek naprawy szkody, uiszczenia szkody,
• zakaz zajmowania określonego stanowiska, wykonywania określonego zawodu lub prowadzenia określonej działalności,
• obowiązek powstrzymania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach,
• nawiązka,
§10. Pozbawienie praw publicznych obejmuje utratę prawa wyborczego do organu władzy publicznej, utratę prawa do udziału w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości oraz do pełnienia funkcji w organach rządowych.

Artykuł 7. Grupy przestępcze, terroryzm.

§1. Utrzymywanie kontaktów z członkami organizacji terrorystycznych zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wysokości 30 minut.
§2. Podmiot, należący do grupy przestępczej może zostać zatrzymany na okres pozbawienia wolności do 35 minut.
§3. Podmiot, który prowadzi grupę przestępczą odpowiada za większość wykroczeń popełnionych przez nią i zostaje zatrzymany na okres pozbawienia wolności do 60 minut.
§4. Podmiot, który doprowadzi się do próby, lub samego wymuszenia tzw. haraczu, może zostać osadzony w areszcie, na okres od 30 do 75 minut.
§5. Podmiotowi, który terroryzuje lub prześladuje daną działalność w sposób niezgodny z prawem, grozi kara od 20 do 70 minut pozbawienia wolności.

Artykuł 8. Prawa podejrzanego.

§1. Podejrzanemu przysługuje prawo do:
• składania wyjaśnień,
• odmowy składania wyjaśnień lub odmowy odpowiedzi na pytania,
• korzystania z pomocy obrońcy,
• żądania przesłuchania go z udziałem ustanowionego obrońcy, którego niestawiennictwo nie tamuje przesłuchania,
• zachowania milczenia,
• wezwania adwokata,
• opieki medycznej,
• odmowy przyjęcia mandatu
§2. Podejrzany jest obowiązany poddać się:
• oględzinom zewnętrznym ciała oraz innym badaniom nie połączonym z naruszeniem integralności ciała, w szczególności wolno od podejrzanego pobrać odciski, przeszukać go, fotografować go oraz okazać w celach rozpoznawczych innym osobom,
§3. Podejrzany pozostający na wolności:
• obowiązany jest stawić się na każde wezwanie w toku postępowania karnego. W razie nie usprawiedliwionego niestawiennictwa podejrzanego można sprowadzić przymusowo,

Artykuł 9. Hodowla zwierząt.

§1. Posiadacz zwierzęcia ma obowiązek o nie dbać, szanować je i traktować jako członka rodziny.
§2. Osoba znęcająca się fizycznie nad zwierzęciem może być ukarana grzywną od 500$ do 2000$ lub zostać zatrzymana na okres od 10 do 30 minut.
§3. Osoba, która dopuści się zaniedbania zwierzęcia lub zwierze zostanie znalezione porzucone na ulicy to właściciel może zostać ukarany tak samo jak w §2 tego art.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
mojeserwery - oszusto - polskiserwerwojenny - supermaka - frostwolves